KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

TOPLAM KALİTE

Kalite politikamızın temeli Toplam Kalite Yönetimi’ne dayanmaktadır. Bu kapsamda tanımlanmış olan tüm faaliyetlerimiz düzenli olarak ölçülmekte, analiz edilmekte, kontrol edilmekte ve sürekli olarak iyileştirilip geliştirilmektedir. Bu çerçeve’de Bilkont A.Ş üst yönetimi tüm paydaşlarının yerel, ulusal ve uluslar arası alandaki beklenti, istek ve memnuniyetini sürekli izlemekte ve karşılanmaktadır.

ISO 9001;2008 KYS;

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi; Müşteriler için bir tercih kriteri ve şirketimizin düzeyini, anlayışını belirleyen bir göstergedir. Bilkont Çorlu Tekstil Tesisleri, 1999 yılından beri ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir ve sürekliliğini sağlamaktadır.

GOTS ( Global Organic Textile Standard)

%100 organik pamuk ile open-end ve ring-melanj iplik üretimi, örgü kumaş üretimi, örgü kumaş boyama iplik boyama proseslerini gerçekleştirmek için gerekli şartları oluşturmuş, şartların uygunluğu Control Union firması tarafından Global Organic Textile Standard C 807477 GOTS sertifikası ile belgelendirilmiştir ve sürekliliği sağlanmaktadır.

ORGANIC EXCHANGE 100 STANDARD

Bilkont A.Ş Organic Exchange 100 ve Organic Exchange Blended Standardlarına göre üretim yapılabilme hakkına C807477 OE Sertfikası ile sahiptir. Organic Exchange; OE Blended ve OE 100 olarak iki kısma ayrılır. Karışım oranlarına göre üretim sürecinde her bir operasyona uygulanabilmektedir.

OEKO-TEX STANDARD 100

Üretim ve İşlem proseslerinde kullanılan kimyasal hammadde ve malzemeler insan ve çevre sağlığına zarar vermemekte ve bundan dolayı tam sağlıklı ürünler üretebilen kuruluşlara verilen OEKO-TEX 100 Standardı belgesine sahiptir. Pamuk/viskon, viskon/polyester, pamuk/polyester, pamuk/akrilik iplik çeşitlerini 10. HTR.74187 numaralı sertifika ile, Pamuk, viskon, pamuk/viskon, viskon/polyester, pamuk/polyester, pamuk/akrilik, pamuk/elastan kumaş çeşitlerini 10.HTR.74188 numaralı sertifika ile ham ve boyalı olarak üretebilmektedir.

Şahinler Holding A.Ş. kuruluşudur
© 2011 Bilkont Dış Ticaret ve Tekstil Sanayi A.Ş.