KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

kalite yonetim sistemi image01   kalite yonetim sistemi image02    kalite yonetim sistemi image03

TOPLAM KALİTE

Kalite politikamızın temeli Toplam Kalite Yönetimi’ne dayanmaktadır. Bu kapsamda tanımlanmış olan tüm faaliyetlerimiz düzenli olarak ölçülmekte, analiz edilmekte, kontrol edilmekte ve sürekli olarak iyileştirilip geliştirilmektedir. Bu çerçeve’de Bilkont A.Ş üst yönetimi tüm paydaşlarının yerel, ulusal ve uluslar arası alandaki beklenti, istek ve memnuniyetini sürekli izlemekte ve karşılanmaktadır.

ISO 9001;2008 KYS;

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi; Müşteriler için bir tercih kriteri ve şirketimizin düzeyini, anlayışını belirleyen bir göstergedir. Bilkont Çorlu Tekstil Tesisleri, 1999 yılından beri ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir ve sürekliliğini sağlamaktadır.

GOTS ( Global Organic Textile Standard)

%100 organik pamuk ile open-end ve ring-melanj iplik üretimi, örgü kumaş üretimi, örgü kumaş boyama iplik boyama proseslerini gerçekleştirmek için gerekli şartları oluşturmuş, şartların uygunluğu Control Union firması tarafından Global Organic Textile Standard C 807477 GOTS sertifikası ile belgelendirilmiştir ve sürekliliği sağlanmaktadır.

ORGANIC CONTENT STANDARD

Bilkont A.Ş Organic Content Standart 100 ve Organic Content Standard Blended' larına göre üretim yapılabilme hakkına CU 807477 OCS Sertfikası ile sahiptir. Organic Content Standart OCS Blended ve OCS 100 olarak iki kısma ayrılır. Karışım oranlarına göre üretim sürecinde her bir operasyona uygulanabilmektedir.

OEKO-TEX STANDARD 100

Üretim ve İşlem proseslerinde kullanılan kimyasal hammadde ve malzemeler insan ve çevre sağlığına zarar vermemekte ve bundan dolayı tam sağlıklı ürünler üretebilen kuruluşlara verilen OEKO-TEX 100 Standardı belgesine sahiptir.