Hakkımızda

"Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" listesinde her yıl ilk sıralarda bulunan Bilkont, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki fabrikasında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bilkont’un kumaş boya işletmesinde; pamuk, akrilik, viskon, likra, polyester, modal ve bunların karışımları gibi örgü kumaşların boyamaları gerçekleştirilmektedir. İplik boya işletmesinde ise; pamuk, pamuk - polyester gibi karışım iplikler boyanmaktadır.

Bilkont’un Çorlu’daki üretim tesisleri; 40 ton / gün örgü kumaş üretimi, 30 ton / gün kumaş boyama ve terbiye, 4,5 ton / gün iplik boyama kapasitelerine sahiptir.

Dünyaca tanınmış markaların kumaş üretimini gerçekleştiren Bilkont, 1999 yılından beri ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartı’na sahip olup, sürekliliğini sağlamaktadır. Üretim ve işlem proseslerinde kullanılan kimyasal hammadde ve malzemeler insan ve çevre sağlığına duyarlı ve bundan dolayı, tam sağlıklı ürünler üretebilen kuruluşlara verilen "Oeko-tex 100" standardı belgesine sahiptir.

2007 yılında; organik örgü kumaş üretimi, örgü kumaş boyama ve iplik boyama proseslerini gerçekleştirebilmek için gerekli şartlar oluşturulmuştur. Şartların uygunluğu Control Union Certifications firması tarafından belgelendirilmiş olup, Global Organic Textile Standard (GOTS) ve Organic Content Standart (OCS) standartlarına göre üretim yapabilme hakkına sahiptir.